Sayfalar

Site İçinde Ara

Tüketici Hakem Heyeti Kararı Nasıl İcraya Konulur Yeni Tüketici Kanunu ve Uygulamaları İle Neler Değişti Tüketici Davalarında Belirsiz Alacak Meselesi Bıktıran SMS Reklamlarını Şikayet Edebilirsiniz Bizi Facebook ve Twitter'dan Takip Edebilirsiniz Bize Yazın Cevap Verelim

Hakkımızda


Mehmet İmrek, kimdir?

Malatya'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya'da tamamladı. Teknik Lise Fen kolu Makine Teknisyenliği bölümünden mezun oldu. Halen İstanbul Üniversitesi, İşletme Bölümünde eğitimine devam etmektedir. "Bilinçli Tüketiciler Platformu"nun Sözcülüğünü yapmaktadır. Hobi olarak kaligrafi sanatını icra etmektedir.Tüketici Hukuku alanında yaptığı çalışmaların yanında 2014 yılında yürürlüğe giren 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve eski 4077 Sayılı TKH Kanunun karşılaştırılmalı tablolu bir kitap çalışmasının hazırlanması içinde yer almıştır.

Blog yazarının hukuka olan ilgisi çok öncelere dayansa da asıl başlangıç noktasını 2009 yılında Tüketiciler Birliği Derneğini ziyaretle başlamıştır. 

Tüketiciler Birliğine üye olduktan sonra derneğin tüm çalışmalarında aktif olarak rol almıştır. 2010 Yılında derneğin yönetim kuruluna seçilerek Genel Sekreter’liğini yapmıştır. Kendi isteğiyle yönetimde şu an görev almamıştır.

İstanbul’un bir ilçesinde Tüketici Sorunları Hakem Heyetinde tüketici temsilcisi olarak asil üye ve bilirkişilik yapmıştır.


Tüketici yasasının düzenlenmesi ile ilgili çalışmalarda mevzuat hazırlaması yapan heyet içinde yer almıştır.
İstanbul yerelinde yayınlanan bir gruba ait iki gazetede onbeş günde bir yayınlanmak üzere “Tüketicinin Sesi” adlı köşesinde tüketicilerin şikayetleri ve diğer bilgilendirici yazılar yazmıştır. Çeşitli dergilere yazılar yazmaya devam etmektedir. Yine İstanbul Zabıta Vakfının düzenli yayını olan "Zabıta Gazetesi"nde tüketici yasasından doğan "Haklar"ımız konusunda köşe yazısı yazmaktadır.
Bu çalışmaları sebebiyle 2012 yılında,
         1-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Tüketici Hakları Zabıta Birimi tarafından yılın en iyi köşe yazarı ödülünü almaya layık bulunarak ödül almıştır.  
Ayrıca,
         2-Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğünün her yıl geleneksel olarak verdiği 16. Tüketici Ödülleri ödül dağıtım töreninde yılın en iyi köşe yazarı ödülünü almaya layık bulunarak ödül almıştır.

3-Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğünün her yıl geleneksel olarak verdiği 17. Tüketici Ödülleri ödül dağıtım töreninde "Yılın Tüketicisi" ödülünü almaya layık bulunarak ödül almıştır.

4-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Tüketici Hakları Zabıta Birimi tarafından "Yılın Tüketicisi" ödülünü almaya layık bulunarak ödül almıştır.  
Blog yazarı kendisine ait Tüketicinin Sesi, Dilekçe Bankası ve Tüketici Hukuku Akademisi adlı bloglarda yazılar yazmaktadır.

Gazete Yazıları
2015 Yılı içerisinde İstanbul Zabıta Vakfı tarafından çıkarılan "Zabıta Gazetesi"nde, "Haklar" adlı köşede tüketici hukuku ile ilgili yazılarını yazmaya devam etmektedir.

Yeni Tüketici Kanun taslağı ve koparttığı fırtına  
Kredi Kartı iptalı için sadece 7 günün var 
 Önce gazlanıyoruz, sonra çarpılıyoruz…  
Turkcell yine aldattı!  
Tüketici banka ve gsm’cilerden şikâyetçi!
Reklam Kurulu bu sefer Turkcell’e yüklü para cezası kesti.
Engellilerin yüzde 25 indirimli internet hizmeti alabileceğini biliyor musunuz?  
Matruşka’ lı 3G İnternet!
 Tüketicinin başa çıkamadığı sorunlar  
Hesap İşletim Ücretleri meselesi bir ticari işlem meselesi değildir!!!

http://www.haberrevizyon.com/israf/
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Şimdi Saat

Güvenli İnternet İhbar

FLAŞ... FLAŞ... FLAŞ... TURKCELL'E YARGI ŞOKU..!

Tüketici Hukuku Akademisi

Yorum EkleTüketici Hukuku Akademisi

BİLGİ: CEP TELEFONU VEYA E-POSTA ADRESİNİZE GELEN "DOSYA MASRAFI VE KREDİ KARTI AİDAT KESİNTİLERİNİ GERİYE DOĞRU 10 YIL OLARAK ALIYORUZ" ŞEKLİNDEKİ SMS, MAİL VE SESLİ ÇAĞRILARA İTİBAR ETMEYİNİZ... BU BİR DOLANDIRICILIKTIR!!!

Yorum Ekle

ip adresi

Paylaş- Twitle-Mail- Yazdır-Ekle

Tüketici Hukuku Akademisi Gadgets